Sanat Yönetmeni, Küratör, Multimedya Tasarımcı ve Fotoğrafçıyım. Muğla Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu’nda Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde (Tam Burslu) Sanat Yönetimi, Anadolu Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümlerinde eğitim aldım. Atatürk Üniversitesi’nde Reklamcılık bölümü öğrencisi olarak eğitim hayatıma devam ediyorum.

Öğrencilik yıllarımda, aldığım eğitimlerin yanısıra üniversiteler bünyesinde bulunan sosyal kulüplerin yönetiminlerinde bulundum ve birçok ulusal ve uluslararası proje gerçekleştirip, aktif rol aldım. Aynı zamanda akademik eğitim aldığım yıllarda freelancer olarak çalışmaya devam ettim.

2011 yılında kurumsal sosyal projeler üreten Aydiya Organizasyon firmasının kuruluşunda yer aldım. Yine bu firmada ulusal ve uluslararası basında ses getiren ve ödül alan İyilik Şampiyonası başta olmak üzere Sokak Olimpiyatları, Lise Üniversitesi ve Münazara Okulu gibi birçok projede Sanat Yöneticisi olarak görev aldım.

2013 yılından itibaren Tuzla Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışan ekibin bir parçası olarak Sanat Yönetmeni, Etkinlik Sorumlusu ve Reklam Tanıtım Sorumlusu görevlerinde bulundum; Kültür, Sanat, Eğitim ve Spor alanlarında yerel, ulusal ve uluslararası yüzlerce organizasyona imza attık.

2017 yılında 2014-2017 yılları arasında Yazdığım şiir ve yazılar ile bütünleştirdiğim 95 fotoğraftan oluşan “Yansıyan Düşler” isimli ilk kişisel interaktif fotoğraf sergimi açtım. Hem sanatçı hem küratör olarak yer aldığım sergide Türkiyede bir ilki gerçekleştirerek her fotoğrafa özel hazırladığım QR Code ile sergimi ziyaret eden sanatseverler instagram hesabımdaki ilgili fotoğrafa ulaşarak beğenip değerlendirme ve yorum yapma imkanı buldular.

2000 yılından günümüze Sanat Yönetmeni olarak hem freelance, hem de çalıştığım kurumlarda tam zamanlı olarak Grafik ve Multimedya Tasarım alanlarında profesyonel çözümler ürettim. Hemen hemen her sektörden birçok kurumsal şirkete hizmet verdim. Estetik, kalite, iş ahlakı ve müşteri memnuniyeti ilkelerimi çalışmalarıma da yansıtıyorum. Tüm sanat dallarıyla ilgili, sürekli merak edip öğrenen, denemekten vazgeçmeyen bir ruha sahibim. Dünya görüşümü, fikirlerimi, hayal dünyamı, işimi ne kadar sevdiğimi, sahip olduğum deneyim ve bakış açımı hayatımda ve tüm çalışmalarımda görebilirsiniz.

KULLANDIĞIM PROGRAMLARDAN BAZILARI

Adobe Photoshop

Adobe Illustrator

Adobe Animate

Adobe After Effects

Adobe Premiere

Adobe Media Encoder

Adobe Audition

Adobe Dreamweaver

Adobe InDesign

Autodesk Sketchbook

Adobe Fresco

Adobe Lightroom

CyberLink PowerDirector

FormatFactory

Prezi

Microsoft Word

Microsoft Excel

Microsoft Powerpoint

ACDSee Photo Studio

FileZilla

LibreOffice

EĞİTİM

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Milas Meslek Yüksekokulu

Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği
Yıl: 2002
Öğrenim Dili: Türkçe

Yeditepe Üniversitesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

Art Management | Sanat Yönetimi
Yıl: 2011
Öğrenim Dili: İngilizce
Burs: Başarı Bursu (%100)

Anadolu Üniversitesi

Açıköğretim Fakültesi

Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Yıl: 2020
Öğrenim Dili: Türkçe

Atatürk Üniversitesi

Açıköğretim Fakültesi

Reklamcılık
Öğrenim Dili: Türkçe

SERTİFİKALAR

Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım

(HEM)

Fotoğraf Çekimi

(HEM)

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi

(UITSEC Security Technologies Group)

İyi Hissetme Sanatı

(Union of Municipalities of Turkey)

Çalışma Hayatında İş Disiplini ve Ahlakı

(Union of Municipalities of Turkey)

Sosyal Medya Kullanımı

(Union of Municipalities of Turkey)

Photoshop'un Temelleri

(Bilge İş)

Fotoğrafçılık Teknikleri

(Bilge İş)

İşiniz İçin Sosyal Medya

(Bilge İş)

Bilgisayarla Çizim Teknikleri

(Global Enstitü)

Sosyal Medya Yönetimi

(Global Enstitü)

Web Tasarımın Temel İlkeleri

(Global Enstitü)